U Turiji prave kobasicu za “Ginisa”

Izvor: Novine novosadske, 15.Feb.2013, 17:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Turiji prave kobasicu za “Ginisa”

kobasice04Promocija 29. Turijske kobasicijade, koja je na programu 22, 23. i 24 februara u Turiji kod Srbobrana, održana je danas u Dunavskoj ulici u Novom Sadu i privukla je veliku pažnju Novosađana.
Glavni organizator Turijske kobasicijade Miroslav Medurić Čika, >> Pročitaj celu vest na sajtu Novine novosadske << na novosadskoj promociji te manifestacije rekao je Tanjugu da je procena da će Turijsku kobasicijadu ove godine u tri dana posetiti više od 70.000 gostiju.
“Ove godine nam dolazi komisija iz Ginisove knjige rekorda kako bi potvrdila da imamo najveću kobasicu na svetu čija će dužina biti 2.029 metara, a težina 2.300 kilograma”, rekao je Medurić, dodajući da će ta džinovska kobasica početi da se pravi u sredu posle podne.
Prema Medurićevim rečima, ta kobasica će, nakon merenja, biti prodata, a neće se prodavati na kilogram, već na dužni metar. Novosađani su u velikom broju danas posetili štand Turijske kobasicijade gde su mogli da pazare nadaleko čuvene turijske kobasice. Sušene su prodavane po 750 dinara za kilogram, kilogram svežih je koštao 500, a cena roštiljskih kobasica je bila 150 dinara za kilogram.
Tanjug (Foto: Top Srbija)

Nastavak na Novine novosadske...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

ZA GINISA: Kobasica duga 2.029 metara i teška 2.300 kg na Turijskoj kobasicijadi

Izvor: Telegraf.rs, 15.Feb.2013

Na kobasicijadi u Turiji kod Srbobrana, pored komisije iz Ginisove knjige rekorda, očekuje se i oko 70.000 gostiju zainteresovanih za čuvenu kobasicu

Nastavak na Telegraf.rs...

Kobasica za "Ginisa" duga 2.029 metara i teška 2.300 kg

Izvor: Dzungla.org, 16.Feb.2013, 00:18

Promocija 29. Turijske kobasicijade, koja je na programu 22, 23. i 24. februara u Turiji kod Srbobrana, održana je u petak u Dunavskoj ulici u Novom Sadu i privukla je veliku pažnju Novosađana. Glavni organizator Turijske kobasicijade Miroslav Medurić Čika, na novosadskoj promociji te manifestacije...

Nastavak na Dzungla.org...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Novine novosadske. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Novine novosadske. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.