Izvor: Radio 021, 05.Feb.2018, 10:18 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U Novom Sadu 21 slučaj malih boginja
Broj obolelih od malih boginja u Novom Sadu povećao se u odnosu na proteklu sedmicu i trenutno je 21.
Od malih boginja počeli su da oboljevaju i zdravstveni radnici, kao i vaspitači, zbog čega se preduzimaju određene mere. Epidemija morbila proglašena je 4. januara, a posete su zabranjene na većini odeljenja zdravstvenih ustanova.
Zbog opasnosti od širenja malih boginja u kolektivima, Dom zdravlja "Novi Sad" apelovao je na roditelje da dovedu nevakcinisanu >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << decu na imunizaciju, a Predškolska ustanova "Radosno detinjstvo" je, po nalogu Ministarstva zdravlja, poručilo roditeljima da donesu vakcinalne statuse dece - u suprotnom, nevakcinisana deca neće smeti u vrtić, dok će za privremeno nevakcinisanu biti potrebna potvrda o razlogu nevakcinisanja.
Prikupljanje potvrda od roditelja je u toku.
Broj obolelih od morbila u Srbiji je 1.719.
Autor: Gorica Nikolin - gorica@021.rs




