
Izvor: Radio 021, 04.Avg.2020, 20:45
U Kliničkоm cеntru Vојvоdinе i u Petrovaradinu 313 kovid pacijenta
U Kliničkom centru Vojvodine trenutno se leči 288 obolelih od virusa korona, od kojih je 24 na respiratorima.
U Vojnoj bolnici u Petrovaradinu nalazi se 25 pacijenata koja su pozitivna na Covid-19.
To je 11 hospitalizovanih pacijenata manje u Novom Sadu u odnosu na poslednje podatke objavljene u ponedeljak, 3. avgusta.
Nije poznato da li je u međuvremenu neki pacijent preminuo, ali nije poznat ni broj pacijenata koji su otpušteni iz ovih zdravstvenih >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << ustanova jer nadležni ne objavljuju ove podatke.
Iz KCV-a za 021.rs navode da se kod velikog broja ostalih hospitalizovanih pacijenata, s obzirom na težinu kliničke slike, uz ostalu neophodnu terapiju primenjuje i intenzivna kiseonička potpora.
Iz ovih zdravstvenih ustanova apeluju na građane Vojvodine da se ponašaju odgovorno i striktno pridržavaju svih mera predostrožnosti i uputstava nadležnih epidemioloških službi.
Dodajmo da sajt Instituta za javno zdravlje Vojvodine danas ponovo nije radio tokom prepodneva, a na sajtu je samo stajalo obaveštenje da je privremeno suspendovan iz tehničkih razloga. U pitanju je jedina ustanova u Novom Sadu preko čijeg sajta se zakazuje testiranje putnika na koronu, što sada nije bilo moguće učiniti. Inače, sajt Instituta proteklih dana skoro svakodnevno nije radio po nekoliko sati.
Autor: 021.rs
Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.
Pogledaj vesti o: Coronavirus
Manje pacijenta obolelih od korone u novosadskim bolnicama
Izvor: Radio 021, 05.Avg.2020, 17:53
U Kliničkom centru Vojvodine trenutno se leči 274 obolelih od virusa korona, od kojih je 19 na respiratorima...U Vojnoj bolnici u Petrovaradinu nalazi se 22 pacijenta koja su pozitivna na virus korona...Prema poslednjim podacima, u novosadskim bolnicama ukupno je 296 pacijenata...To je 17 hospitalizovanih...