Izvor: Radio 021, 30.Jan.2016, 18:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Teofil Pančić dobitnik nagrade NDNV-a
Novinar Teofil Pančić ovogodišnji je dobitnik godišnje nagrade Nezavisnog društva novinara Vojvodine.
Razlog za nagradu je Pančićeva doslednost tokom svih godina rada. Odluka da se njemu dodeli nagrada obrazložena je rečima da on nije novinar, već novinarski pisac, hrabar, bez kompromisa i primer budućim novinarskim generacijama.
Pančić je nakon uručenja nagrade rekao da je posebno počastvovan što je dobio nagradu od novinarskog udruženja koje mu je od >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << 1994. godine saborac u anftifašističkom poduhvatu i u očuvanju dostojanstva. "Prosto radim ovaj posao koji volim uprkos svim njegovim lošijim stranama najbolje što znam, najbolje što umem po meri pameti i sposobnosti i nekog građanskog ljudskog poštenja koju sam u stanju da iznesem", rekao je Pančić.
Predsednik Izvršnog odbora NDNV-a Nedim Sejdinović rekao je da je Pančić zaslužio nagradu jer piše "hirurški precizne i ispravne" političke analize. "Teofil odbija da bude deo mase koja juri za jednostavnim rešenjima. On je oštar kritičar, nesklon inerciji. Odlikuju ga hrabrost, doslednost u borbi protiv nacionalizma, zatvorenosti, mržnje, palanke, fašizma. On je takođe i dosledan borac za Vojvodinu", kazao je Sejdinović na svečanosti povodom 26. rođendana NDNV-a.
Autor: 021




