
Izvor: Radio 021, 20.Apr.2021, 19:02
Švedska će mlađima od 65 godina dati alternativnu vakcinu umesto druge doze "Astra-Zeneke"
Šveđani, mlađi od 65 godina, koji su primili prvu dozu "Astra-Zenekine" vakcine protiv koronavirusa umesto druge doze te vakcine dobiće dozu drugog proizvođača, saopšteno je iz Službe za javno zdravlje Švedske.
Švedska je u martu privremeno obustavila upotrebu "Astra-Zenekine" vakcine nakon izveštaja o retkom, ali ozbiljnom nastajanju krvnih ugrušaka kod osoba koje su primile tu vakcinu.
Upotreba je nakon toga nastavljena, ali samo za starije od 65 godina, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << preneo je Rojters.
"Došli smo do zaključka da se osobama mlađim od 65 godina koje su vakcinisane 'Astra-Zenekom' preporučuje da prime drugu dozu RNK vakcine, kakve su 'Fajzerova' i 'Modernina'", rekao je glavni švedski epidemiolog Anders Tegnel.
Istakao je da su koristi "Astra-Zenekine" vakcine veće od rizika za starije od 65 godina.
Autor: Tanjug
Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.