Izvor: Luftika.rs, 19.Avg.2020, 16:51

Švajcarska izbrisala Srbiju sa spiska rizičnih zemalja

Ponovo možemo da putujemo u Švajcarsku.
Savezna služba za zdravstvo (BAG) Švajcarske izbrisala je Srbiju sa spiska rizičnih zemalja, što ponovo otvara put građanima Srbije da putuju u Švajcarsku.
Izmene liste rizičnih zemalja stupaju na snagu od četvrtka u ponoć. Inače, sa liste su izbrisane Srbija i Singapur, a dodati su neki regioni i zemlje.
Do sada je na listi rizičnih zemalja i regiona bilo 46 zemalja i regiona, a nova lista sadrži 53 države i regiona.
Tako >> Pročitaj celu vest na sajtu Luftika.rs << je BAG listu dopunio sa Balearskim ostrvima, Belgijom, Maltom i Indijom, zbog povećanog rizika o zaraze. Građani zemalja koje se nalaze na listi rizičnih regiona i država, koji dolaze u Švajcarsku, moraju u obavezni desetodnevni karantin.
Osobe koje dolaze iz tih zemalja moraju u roku od dva dana da se jave kantonalnim vlastima, koje kontrolišu poštovanje karantina. Aktuelno se u karantinu nalazi 16.260 povratnika rizičnih zemalja.
Što se tiče Zapadnog Balkana na listi rizičnih zemalja i regiona i dalje se nalaze Crna Gora, Severna Makedonija, Kosovo, Bosna i Hercegovina.
Izvor: Tanjug
Crna Gora vraća putnike iz Srbije jer nisu imali odgovarajući test

Nastavak na Luftika.rs...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Luftika.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Luftika.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.