Studentske bračne sobe, šta to beše?

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Nov.2010, 18:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Studentske bračne sobe, šta to beše?

NOVI SAD -

Studenti koji se odluče da osnuju porodicu i imaju decu, uprkos napornim obavezama na fakultetu, suočavaju se sa mnogim poteškoćama, a olakšica skoro da nema.

Osamdesetih godina prošlog veka, studenti koji su bili u braku, imali su namenske sobe u studentskim domovima u kojima su zajedno živeli. Već godinama ne postoji takav tip smeštaja i studenti koji dobiju decu tokom studija, nemaju nikakve olakšice. Kako navode u novosadskom Studentskom centru, razlog >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << za to je nedostatak kapaciteta, ali kažu da je problem i u bolonjskom sistemu studiranja.

"Sada se ljudi osposobljavaju da steknu znanja, da se zaposle, a niko ne razmišlja o braku i deci. To je bila možda neka bolja prošlost ili bolja budućnost, ali sada toga nema", kaže u izjavi za RTV Goran Milovac iz Studentskog centra u Novom Sadu.

On je dodao i to da svake godine hiljadu i po zainteresovanih za život u domu ne dobije smeštaj. Kako on smatra, nije izvesno da će domovi uskoro imati bračne sobe, jer ni običnih nema dovoljno.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.