Izvor: Radio 021, 19.Dec.2018, 10:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srpskom generalu zabranjen ulazak u SAD
Sjedinjene Američke Države su zabranile ulazak na svoju teritoriju srpskom generalu Goranu Radosavljeviću zbog navodnog kršenja ljudskih prava.
U saopštenju Stejt departmenta navodi se da postoje osnovi da se veruje da je 1999. godine Radosavljević učestvovao u ubistvu braće Bitići, troje Amerikanaca albanskog porekla koji su ubijeni tokom rata na Kosovu i Metohiji.
Zabrana je uvedena i njegovoj supruzi Svetlani i ćerki Ani, preneo je "Sputnjik".
Goran >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << Radosavljević Guri je bio komandant srpske Žandarmerije od 2001. do 2004. godine.
Braću Ilija, Agrona i Mehmeta Bitićija srpske vlasti su uhapsile 26. juna 1999. godine, kada su se vraćali sa Kosova i Metohije, gde su se borili u redovima OVK. Zbog ilegalnog prelaska granice osuđeni su u sudu u Prokuplju na 15 dana zatvora, ali im je odobreno da izađu tri dana ranije iz pritvora.
Ubijeni su u julu 1999. godine u Petrovom Selu blizu Kladova.
Autor: Sputnjik, Srna
Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.





