Izvor: Radio 021, 07.Feb.2018, 19:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sremska Mitrovica: Problem neregistrovanih taksista ne jenjava
Legalni taksisti u Sremskoj Mitrovici podneli su inicijativu Gradskoj upravi i zatražili pomoć u rešavanju nelegalnog rada taksista, dok se Gradska uprava za saobraćaj obratila Pokrajinskom sekretarijatu za saobraćaj da im pomogne u rešavanju tog problema.
U Gradskoj kući u Sremskoj Mitrovici načelnik GU za saobraćaj, komunalne i inspekcijske poslove Miroslav Jovanović, zajedno sa predstavnicima odeljenja za inspekcijski nadzor u saobraćaju Pokrajinskog sekretarijata >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << za energetiku, građevinarstvo i saobraćaj, održao je sastanak sa registrovanim privrednim subjektima, koja obavljaju taksi delatnost, na teritoriji Grada Sremska Mitrovica, u cilju nalaženja održivog rešenja za funkcionisanje taksi prevoza u ovom gradu.
"Zajednička kampanja podrazumeva da ćemo u nekom periodu vršiti kontrolu taksi prevoza na teritoriji Grada Sremska Mitrovica i dogovorili smo se, za početak, da zovemo sve registrovane taksiste sa teritorije našeg grada i na tom zajedničkom sastanku smo hteli da ih uputimo u kampanju koju ćemo raditi i da iskoristimo priliku da saslušamo i njihove primedbe, predloge, sugestije i pitanja koja imaju", izjavio je za Radio Srem načelnik Miroslav Jovanović.
On je dodao da će postojati rok od oko mesec dana da se eventualne nepravilnosti ispravili i da će posle toga krenuti opsežna akcija kažnjavanja.
Kako prenosi Radio Srem, na teritoriji Sremske Mitrovice ima ukupno 78 registrovanih taksista.
Autor: Radio Srem





