Srbija sa Grbićem pobedila Argentinu

Izvor: RTS, 28.Jun.2009, 23:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U šestom kolu Svetske lige odbojkaši Srbije savladali su u Novom Sadu selekciju Argentine sa 3:0 i revanširali im se za poraz u Pioniru. Rezultat po setovima 25:15, 27:25, 25:19.

U startnoj postavi prvi put ove sezone našli su se veterani Nikola Grbić, Ivan Miljković, Andrija Gerić, zatim Bojan Janić, Goran Marić, Marko Podraščanin i libero Nikola Rosić.

Prvi set odbojkaši Srbije osvojili su ekspresno. Kao da su se gosti uplašili kad su videli startnu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << postavu i pod tim utiskom igrali su prvih 20-tak minuta. Naša selekcija dobila je taj period sa 25:15.

Drugi set Srbija je osvojila sa 27:25 posle dosta izjednačene igre. U presudnim trenutcima Igor Kolaković na teren je poslao Miloša Nikića umesto Gorana Marića, kako bi pojačao prijem.

Otpor protivnika potpuno je slomljen u trećem setu, koji je naša selekcija osvojila sa 25:19.