Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Sep.2010, 20:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Slovenac Rakuša pobednik prve etape "Kroz Vojvodinu"
NOVI SAD -
Član slovenačke ekipe Perutnina iz Ptuja Luka Rakuša pobednik je prve etape Međunarodne biciklističke trke "Kroz Vojvodinu". Drugi je bio Hrvat Emanuel Kišerlovski iz Loborike, a treći još jedan Slovenac Nejc Košir iz Radenske.
Sremski deo tradicionalnog biciklističkog takmičenja trasiran je bio na 131 km, iz Pećinaca, godinama već etapnog mesta u trci, kroz Ašanju, krug do Pećinaca i dalje kroz Rumu i Sremsku Mitrovicu, preko Fruške gore, kroz Sviloš >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i Beočin, do Sremske Kamenice i cilja prve etape.
Pećinački krug, obima 57 km, razdvojio je kvalitet od proseka, tako da je preostalih 74 km grupa od 18-orice vozača, iz kilometra u kilometar povećavala prednost, računajući na uspon obroncima Fruške kao na mogućnost konačnog raspleta i nedostižne prednosti, u čemu su prednjačili Slovenci. U vodećoj grupi, na žalost, nije bilo srpskih takmičara.
U konkurenciji 70-orice vozača, svrstanih u 13 ekipa iz Slovenije, Slovačke, Hrvatske, BiH, Bugarske, Mađarske i naravno Srbije, nedostajali su elitni vozači,učesnici Svetskog prvenstva u Australiji. Njihovi naslednici, međutim, prosečnom brzinom 46,1 km na čas dokazali su da potencijal na dva točka postoji na jugoistoku Evrope. Srbija, na žalost, zaostaje, o čemu svedoče rezultati etape.
Pobednik Rakuša, 131 km je prevezao za 2:50:34, 20 sekundi, zaostali su Kišerlovski, Košir i Rakušin klupski drug Robert Vrečer.
Najb olje plasirani srpski vozač bio je Uroš Jovanović na 22.mestu. Zaostao je bezmalo 14 minuta.
Sutra je vožnja drumovima Bačke,150 km, od Novog Sada, kroz Bačku Palanku i Kulu, do Apatina.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






