Izvor: Radio 021, 12.Dec.2014, 20:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sirene redovne u Novom Sadu
U novosadskom Zavodu za hitnu medicinsku pomoć navode da rotaciju i sirene ne koriste češće nego inače.
Na pritužbe Novosađana da poslednjih nedelja mnogo više nego pre čuju sirene hitnih službi na ulicama, u Hitnoj pomoći navode da je sve normalno i da nema razlike u odnosu na raniji period.
Portparolka Mirjana Bursać kaže za 021.rs da zvučnu i svetlosnu signalizaciju koriste urgentne ekipe kada idu ka i od pacijenta, kada treba da prođu kroz saobraćajnu >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << gužvu.
- Ekipe Hitne pomoći koriste zvučnu i svetlosnu signalizaciju kad god idu na intervenciju ka pacijentu i kad idu sa pacijentom prema bolnici. To su situacije u kojima koristimo rotaciju i sirene, odnosno to su situacije kada vozilo prelazi dozvoljenu brzinu u gradu od 50 kilometara na čas da ne bi ugrožavali saobraćaj, da bi nas čuli i videli na vreme. Ništa to nije češće nego ranije - kaže portparolka Hitne pomoći.
Navodeći da statistika pokazuje da je Hitna pomoć prethodnih nedelja imala prosečan broj poziva za ovu godinu, ona dodaje da građani treba da znaju da kroz Novi Sad prolaze i ekipe Hitnih službi iz drugih opština u Vojvodini koje dovoze pacijente u Klinički centar.
U policiji i vatrogasnoj brigadi takođe navode da nije povećan broj intervencija što bi značilo da ima i više slučajeva korišćenja rotacije i sirene na vozilima.





