Izvor: Novine novosadske, 06.Jul.2012, 18:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sertifikati polaznicima Edukativnog centra
Ukupno 50 polaznika Edukativnog centra za obuke u profesionalnim i radnim veštinama u Novom Sadu dobilo je danas sertifikate da su uspešno završili osnovnu obuku iz informatike i kurs engleskog jezika.
Reč je o osobama koje se nalaze na evidenciji Nacionalne službe za zapošljavanje. Edukativni centar je u maju osnovala Vlada Vojvodine, s ciljem smanjenja nezaposlenosti kroz sticanje novih znanja i veština.
Pokrajinski sekretar za rad Miroslav Vasin rekao je da je taj Edukativni >> Pročitaj celu vest na sajtu Novine novosadske << centar prvi u regionu koji je nastao po evropskom modelu. Najavio je da će Edukativni centar besplatno obučiti između četiri i pet hiljada osoba godišnje, u različitim deficitarnim oblastima.
“Ideja je da se vreme koje se provodi na evidenciji nezaposlenih koristi za usavršavanje, kako bi u momentu nalaženja posla ljudi bili daleko osposobljeniji za rad”, kazao je Vasin.
Dodao je da će se u Edukativnom centru obučavati i osobe za proizvodna zanimanja, u oblasti građevinarstva i metalstva, za rad na visinama, a organizovaće se i obuke za ugostiteljske, pekarske, mesarske i poslastičarske veštine, za vožnju traktora, bagera, kombajna.
Vasin je najavio da će na jesen početi konkretna saradnja sa sličnim centrom u Mađarskoj, s ciljem da se pribave sertifikati koji će važiti i u EU.
Direktor Edukativnog centra Zoran Stanković objasnio je da je obuka za prve grupe polaznika kurseva informatike i poslovnog engleskog jezika, koji su danas dobili sertifikate, počela 17. maja.
Dodao je da je u toku kurs za zavarivače, koji se završava krajem septembra, a u planu su obuke za zidare, molere i armirače.
Izvor: Beta
Nastavak na Novine novosadske...
Radnicima “Neobusa” 20 hiljada jednokratne pomoći
Izvor: Novine novosadske, 07.Jul.2012, 01:08
Radnicima „Neobusa“, koji već osam meseci nisu primili platu, nakon paketa sa deterdžentima i paštetama, na inicijativu Pokrajine, uplaćeno je danas po 20 hiljada dinara jednokratne pomoći.. Kako saznajemo pokrajinski sekretar za rad i zapošljavanje, Miroslav Vasin, obećao je radnicima da...








