Saradnja Vukovara i Novog sada

Izvor: S media, 22.Feb.2010, 18:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Saradnja Vukovara i Novog sada

U Vukovaru je danas odlučeno da Vojvodina i Vukovarsko-sremska županija potpišu sporazum o saradnji, čime bi se postojeći protokol o saradnji dopunio stavkama o koordinisanom radu na izradi Dunavske strategije, saopštio je vojvodjanski sekretarijat za informisanje.

"Razgovarano je o saradnji na nivou razvojnih agencija i Vojvodinu tek očekuje njihovo formiranje za razliku od Hrvatske, koja je to već uradila. Dogovorena je pomoć Vukovarsko-sremske županije u organizovanju >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << stručnih konsultacija nadležnih organa pri izradi Prostornog plana Vojvodine", rekao je potpredsednik Vlade Vojvodine

Boris Barjaktarović.


Dodao je da je danas pokrenuta i inicijativa da se neki od malograničnih prelaza pretvore u granične, od čega će obe strane imati korist, a delegacija Vojvodine se obavezala da dodatno promoviše upis gradjana u manjinske biračke spiskove za izbore

Saveta nacionalnih manjina.

Barjaktarović je rekao da je prihvaćen predlog da se ovakvi sastanci predstavnika Vukovarsko-sremske županije i vojvodjanske administracije održavaju najmanje dva puta godišnje.

Egereši:Dunav je zajednička razvojna šansa

Predsednik Skupštine Vojvodine Šandor Egereši ocenio je u razgovoru sa županom Vukovarsko-sremske županije (Republika Hrvatska) Božom Galićem da je Dunav zajednička i najbolja razvojna šansa za oba regiona.

Egereši, koji je predovodio delegaciju Skupštine AP Vojvodine u poseti Vukovarsko-sremskoj županiji založio se za to da se iskoriste svi potencijali koji se otvaraju u okviru dunavske stragegije i budućeg dunavskog evro-regiona, navodi se u saopštenju iz Kabineta predsednika pokrajinskog parlamenta.

U razgovoru dveju parlamentarnih delagacija dogovoreno je da u sklopu izrade dunavske strategije AP Vojvodina i Vukovarsko-sremsko županija sredinom maja organizuju zajedničku dvodnevu konferenciju o pravcima razvoja dunavskog regiona i ulozi regija.Ta konferencija bi se prvog dana održala u Vukovaru, a drugog dana u Novom Sadu.

Egereši je predložio i zajednički nastup ta dva regiona, kojima bi se pridružila i madjarska županija Bač-Kiškun, na Poljoprivrednom sajmu u Novom Sadu u maju ove godine.

Najavljeno je i potpisivanje sporazuma o saradnji tih regiona koji bi trebalo da proširi već postojeći Protokol o medjusobnim odnosima u jačanju privredne, političke i kulturne saradnje, navodi se u saopštenju.

Župan Galić je, istakavši značaj bilateralne saradnje, a pre svega prekogranične saradnje, ocenio da "niko više od ljudi koji žive duž Dunava ne može biti više zainteresovan za saradnju".

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.