Izvor: B92, 09.Mar.2001, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
STRAJK TEHNICARA RADIJA NOVI SAD
Zaposleni u tehnickim sluzbama Radio Novog Sada stupili su u petak, u 12 sati, u jednodnevni strajk upozorenja zbog neravnopravnog polozaja zaposlenih u sistemu Radio-televizije Srbije. Kako javlja dopisnik Radija B92, do subote u podne, na svim programima Radio Novog Sada, bice emitovana samo muzika i kratke vesti jednom u satu. Tehnicari RNS navode u saopstenju da je korekcija koeficijenata zarade obavljena samo u pojedinim poslovnim jedinicama RTS. "Ukoliko zahtevi ne budu ispunjeni do ponedeljka, 12. marta, radnici u tehnici RNS stupice u potpuni strajk do ispunjenja zahteva", navedeno je u saopstenju, javlja B92.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.







