SPC će vratiti tablu Srđana Aleksića

Izvor: Radio 021, 07.Okt.2014, 17:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SPC će vratiti tablu Srđana Aleksića

Sekretar Episkopa bačkog Vladan Simić danas je izjavio da će se na zgradu "Svojina" u Zmaj Jovinoj 4 vratiti tabla sa nazivom "Prolaz Srđana Aleksića".

On nije precizirao kada će se to dogoditi i samo je objasnio da će to biti kada se popravi ulazna kapija, sa obe strane ulaza u prolaz, pri čemu je podsetio da je sa strane iz ulice Ilije Ognjanovića tabla i dalje na svom mestu.

On je osudio izjave predstavnika LSV-a Aleksandra Jovanovića koji je napao crkvu >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << zbog sklanjanja table, navodeči da je to politikanstvo i da crkva nema ništa protiv Srđana Aleksića koji je učinio hrišćansko delo, žrtvujući sebe zbog drugog.

"Zaista je neprimereno prozivati crkvu da se na neki način protivi liku i delu Srađana Aleksića, kada je on ispunio hrišćanski ideal i mi samo želimo da uredimo prostor u kome živimo, koji je eto, na predlog nekih drugih ljudi, dobio ime po Srđanu Aleksiću. Prozivati Crkvu da je protiv toga, postavljati u neki kontakst nekog nenormalnog nacionalizama, jer ne znam šta je bila ideja Jovanovića i to samo on zna, ali nama je to samo još jedan politikantski čin po kome je on ranije bio poznat u javnosti u Novom Sadu", naveo je Simić.

Lider LSV-a Nenad Čanak je ragujući na poslednje izjave iz SPC naveo da crkva mora jasno i tačno da se izjasni o ovom slučaju skidanja table.

"U Ustavu Srbije napisano da AP Vojvodina ima pravo na svoje simbole čiju upotrebu sama uređuje i da je ispred Spensa nakon promene vlasti u Novom Sadu DSS skinula zastavu Vojvodine uz izgovor da treba da se opere i to je trajalo i trajalo. Hoću da kažem da su sve to jadnjikavi izgovori za politička nepočinstva. Mislim da SPC treba da da tačnije odgovore i ne mislim na SPC u celini nego pre svega na Irineja Bulovića. Moraju dati tačne odgovore, jer je Srđan Aleksić jedan od najsvetlijih primera iz devedesetih godina, kada je čovek spreman da svoju ljudskost stavi ispred svog života i to je primer koji ne treba da stoji na jedom malom prolazu nego na svim velikim bulevarima svih gradova jer to je jedini put kojim se može ići u civilizovanu budućnost. Naravno da Irineju Buloviću to predstavlja opasnost, jer dovodi u opasnost ono na čemu se zasniva njegova pseudoideologija", naveo je Čanak.

Podsetimo da je tabla uklonjena sa zgrade pre nekoliko meseci uz obrazloženje da je u toku rekonstrukcija fasade zgrade. Na licu mesta već neko vreme se ne mogu videti radnici ili skele iako u SPC tvrde da i dalje traju radovi.

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.