Izvor: B92, 06.Okt.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SOCIJALISTI NOVOG SADA PODRZAVAJU VOLJU GRADJANA
Gradski odbor Socijalisticke partije Srbije Novog Sada saopstio je u petak da podrzava izbornu volju Novosadjana iskazanu na septembarskim izborima, uz uverenje da ce svi izabrani predstavnici vlasti raditi u interesu gradjana Srbije i Jugoslavije, javlja Beta. "Zalazemo se da se sva nastala pitanja resavaju mirnim i demokratskim putem i energicno osudjujemo demoliranje zgrade Gradskog odbora SPS i sve ostale vidove agresivnog ponasanja, uz uverenje da ce nadlezni organi pruziti punu zastitu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << imovine i licne bezbednosti svih gradjana", stoji u saopstenju. U saopstenju se navodi da Gradski odbor SPS "zahteva da se u punoj meri postuju sve institucije sistema koje moraju da funkcionisu u skladu sa ustavom i zakonom na svim nivoima vlasti". Dodaje se da SPS u Novom Sadu nastavlja aktivno da deluje kao opoziciona stranka na principima svojih programskih opredeljenja i uz punu koordinaciju sa visim partijskim organima. "Spremni smo da u resavanju svih eventualno nastalih problema ugradimo svoj puni doprinos", navodi se u saopstenju.
Sednica Gradskog odbora SPS, prema najavi koja je jutros dostavljena medijima, trebalo je da bude otvorena za javnost, ali je predsednik Gradskog odbora SPS Pavle Budakov zamolio novinare da napuste salu za sastanke u zgradi SPS i da sacekaju dvadeset minuta, kako bi dobili saopstenje. Nakon toga, novinari su demonstrativno napustili zgradu SPS, a saopstenje sa sednice dostavljeno je redakcijama faksom.













