Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 07.Apr.2009, 17:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SNP priprema dve nove predstave
NOVI SAD - Drama Srpskog narodnog prozorišta (SNP) u Novom Sadu počela je sa radom na dve nove predstave -Čehovljeve "Tri sestre" na sceni "Pera Dobrinović" režira Radoslav Milenković, a komad Branka Dimitrijevića "Kao da" na Kamernoj sceni igraće se u režiji Predraga Štrpca.
Premijere tih predstava planirane su za 23. maj, odnosno 9. jun ove godine, saopšteno je iz SNP-a.
Dimitrijevićev komad "Kao da" deo je projekta >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << "Orijent ekspres" pod pokroviteljstvom Evropske teatarske konvencije (ETK) u kome učestvuju njeni članovi - pozorišta iz Turske, Rumunije, Srbije, Hrvatske, Italije, Švajcarske i Nemačke.
Voz "Orijent ekspres" imaće šest vagona od kojih će jedan biti opremljen kao scena za izvođenje predstava, a na svakoj njegovoj stanici između Ankare i Štutgarta, biće izvedena predstava domaćina prethodne stanice.
Na kraju putovanja u Štutgartu, od 5. do 19. jula, u okviru tamošnjeg pozorišnog festivala, biće izvedene sve predstave.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...









