Izvor: Glas javnosti, Beta, 05.Nov.2009, 04:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Robija zbog krađe viršli
NOVI SAD - Novosađanin koji je tvrdio da je razbio vitrinu u prodavnici i uzeo paštetu i tri viršle kako bi privukao pažnju na sebe i tako postao ministar osuđen je na tri meseca zatvora, saopšteno je juče iz novosadskog Opštinskog suda. Zoran Lepojević (50) 9. novembra 2007. u megamarketima „Ziper“ i „Magnetron“ u Novom Sadu oštetio je dve rashladne vitrine i iz njih uzeo pakovanje od tri viršle i paštetu. On je posvedočio pred sudom da je počinio krivično delo kako bi pažnju >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << na sebe, s ambicijom da postane ministar, predsednik vlade ili države, rečeno je agenciji Beta u sudu.
„Sve to sam namerno uradio. S takvom biografijom kod nas se može dogurati i do ministarskog mesta“, rekao je okrivljeni u utorak pred sudom.
Na pitanje sudije šta ga je nateralo na takav postupak, Lepojević je rekao da je čitao „Protokole sionskih mudraca“ i da je shvatio da je to jedini način da se nešto pokrene.
„Želim da dođem na vlast i tamo da ostanem. Nekoliko nedelja sam razmišljao to da učinim i shvatio sam da je to najbolji način da se nešto ostvari u životu, iako sam svestan da je to zabranjeno“, rekao je on. Lepojević je 9. novembra 2007. otišao u megamarket „Ziper“, razbio staklo na rashladnoj vitrini, uzeo paštetu i sačekao policiju.
Policija ga je odvela kući, gde su mu našli pištolj ali ga nisu priveli u stanicu.
„Ostao sam kod kuće i popio kafu, a zatim otišao u ‘Magnetron’. Tamo sam uradio isto što i u ‘Ziperu’, samo što sam pre razbijanja uzeo nekoliko flaša maslinovog ulja. Prva flaša je pukla, ali sam drugom uspeo da razbijem staklo i uzeo pakovanje od tri viršle i sačekao policiju“, rekao je Lepojević. U Opštinskom sudu agenciji Beta je rečeno da je Lepojević osuđen za krivično delo oštećenje ili uništenje tuđe stvari, a ne krađa.
„Za sud je bilo bitno da je okrivljeni uništio tuđe rashladne vitrine, a ne što je iz njih uzeo viršle i paštetu. To je suština ove presude“, saopštio je sud.
Lepojević je nezaposleni inženjer, nije osuđivan i nije bolovao od psihičkih bolesti. Nad njim nije urađeno psihijatrijsko veštačenje, pošto je rekao da je na dan krađe bio uračunljiv.







