Rekordan izvoz Instituta za ratarstvo

Izvor: RTS, 16.Maj.2009, 14:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rekordan izvoz Instituta za ratarstvo

Najveći izvoz od osnivanja Instituta za ratarstvo i povrtarstvo ostvaren je prošle godine kada je na strana tržišta plasirano seme u vrednosti od 17 miliona evra.

Institut za ratarstvo i povrtarstvo u Novom Sadu tokom 2008. godine je, prodajom semenske robe na inostranom tržištu u vrednosti od 17 milona evra, ostvario najveći izvoz u svojoj istoriji, potvrdio je direktor Instituta Petar Sekulić.

"U prošloj godini smo ostvarili istorijski maksimum, jer smo obavili >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << izvoz u visini od 17 miliona evra. Ove godine je zabeležen pad, jer je smanjen izvoz u Ukrajinu koja je bila značajan uvoznik, ali verujemo da ćemo uspeti do kraja godine da ostvarimo između 12 i 14 miliona evra", rekao je Sekulić na 76. Međunarodnom poljoprivrednom sajmu u Novom Sadu.

Ove godine zadržana je liderska pozicija u prodaji semena kukuruza, dok je izvoz suncokreta bio u blagom porastu, a značajan je bio i porast izvoza semena soje", naveo je Sekulić.

Prema njegovim rečima, za postizanje dobrih poslovnih rezultata veoma je važno i ulaganje u mlade naučne kadrove, zbog čega je Institut raspisao konkurs za prijem 15 pripravnika.

"Naša odluka je da vodimo računa i o mladim naučnim kadrovima, kojima pružamo najbolje uslove za rad koji su u rangu sa svetskim institucijama", rekao je Sekulić i dodao da se na konkurs za prijem pripravnika javilo desetostruko više kandidata sa vrhunskim ocenama.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.