Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 16.Nov.2010, 18:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Reformisti za Vojvodinu republiku
NOVI SAD -
"Vojvodina bi trebalo da dobije status federalne jedinice u okviru Republike Srbije smatraju Reformisti Vojvodine, a to znači da postojeći ustav Srbije mora biti izmenjen", izjavio je za Radio - televiziju Vojvodine funkcioner Reformista Vojvodine Petar Petrović.
"Zalažemo se za federalizaciju Srbije i Vojvodinu kao federalnu jedinicu, a mogućnost za to je asimetrična federalizacija Republike Srbije. Smatramo da Vojvodina treba da ima svoja tri tradicionalna >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << regiona koji su istorijski, geografski i ekonomski prepoznatljivi, a to su Srem, Banat i Bačka. Mi smo ovih dana stupili u kontakt sa brojnim političkim činiocima u Vojvodini i smatramo da ovo zaslužuje najmanje jedan okrugli sto i okupljanje svih stranaka koje žele promenu Ustava", poručio je Petrović.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...





