Raul Kastro predaje vlast u aprilu 2018.

Izvor: Radio 021, 21.Dec.2017, 22:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Raul Kastro predaje vlast u aprilu 2018.

Kubanski predsednik Raul Kastro predaće dužnost u aprilu 2018. godine, saopštio je danas kubanski parlament posle glasanja o odlaganju za dva meseca izbora Kastrovog naslednika.

Glasanje u parlamentu za novog predsednika Kube biće održano 19. aprila.

Odlaganje glasanja, koje je bilo predvidjeno za februar, usledilo je zbog odlaganja lokalnih izbora ove godine zbog naleta uragana Irme, koji je pričinio veliku materijalnu štetu na ostrvu.

Na Kubi je 5. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << septembra imenovanjem kandidata za lokalne predstavnike počela politička tranzicija koja će se završiti izborom naslednika predsednika Raula Kastra. Mnogi očekuju se da će novi predsednik Kube biti prvi potpredsednik Migel Dias-Kanel, ali se predvidja da će Kastro (86) i dalje imati uticaj u donošenju odluka.

Odlazak Kastra će označiti kraj vladavine od 60 godine braće Raula i Fidela Kastra.

Autor: Beta

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.