Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Sep.2009, 18:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
RTS formira dopisništvo u Novom Sadu
BEOGRAD - Rukovodstvo Radio-televizije Srbije odlučilo je da u Novom Sadu formira dopisništvo Medijskog javnog servisa, saopštio je danas RTS.
Za vršioca dužnosti šefa dopisništva određena je Dina Kurbatvinski- Vranešević, dugogodišnja radnica RTS-a koja je dve godine bila i direktor Radio-televizije Vojvodine.
U Vojvodini RTS trenutno ima četiri dopisništva: Vršac, Zrenjanin, Kikinda i Pančevo, sa ukupno 28 zaposlenih, podseća se u saopštenju.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<
Postojeća saradnja RTS-a i RTV-a je " korektna, razmenjuju se informacije, emisije i prevaziđeni su problemi oko pretplate i podele prikupljenih sredstava po važećem zakonu".
RTS-u je potreban studio, montaže i dopisnici koji su dvadeset četiri sata na raspolaganju, a budući da RTV nije u stanju da neprekidno ustupa svoje kapacitete, odlučeno je da se formira sopstveno dopisništvo u Novom Sadu, obrazloženo je u saopštenju.
Dopisništvo u Novom Sadu je jedno od ukupno deset koliko je planirano da se otvori u ovom delu Srbije do kraja decenije, "a rukovodstvo RTS-a uložiće napore da se dosadašnja saradnja sa RTV unapredi i učvrsti".
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...







