Izvor: B92, 09.Okt.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
REKTOR UNIVERZITETA U NOVOM SADU PODNEO OSTAVKU
Rektor Univerziteta u Novom Sadu Svetolik Avramov i predsednik Upravnog odbora ovog univerziteta Olga Hadzic podneli su u ponedeljak, posle sednice Nastavno-naucnog veca, neopozive ostavke. U saopstenju Novosadskog univeziteta navodi se i da su dekani svih fakulteta ponudili ostavke na svoje funkcije, osim dekana Fakulteta fizicke kulture i Ekonomskog fakulteta. "Dekan Ekonomskog fakulteta u Subotici nije smatrao da se zakljucak sa Kolegijuma dekana odnosi na njega, a dekan Fakulteta fizicke >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kulture odbio je da podnese ostavku, ali ga je Zbor nastavnika i saradnika smenio sa te funkcije", navodi se u saopstenju. Takodje se navodi da ponudjene ostavke dekana Filozofskog fakulteta, Fakulteta tehnickih nauka i Tehnickog fakulteta "Mihajlo Pupin" u Zrenjaninu nisu prihvacene i da su dekani na ovim fakultetima ostali na svojim funkcijama. Nastavno-naucno vece Univerziteta u Novom Sadu zatrazilo je danas i da Skupstina Srbije donese novi Zakon o univerzitetu i "najhitnije ukine sadasnji", prenosi Beta.



