Prva pobeda Beostara, poraz Zvezde

Izvor: B92, 27.Nov.2008, 02:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sedmo kolo Panonske lige obeležili su poraz Zvezde u Zagrebu i pobeda Beostara nad Novim Sadom.

"Veprovi" su na domaćem terenu bili bolji od Crvene zvezde sa minimalnih 1:0. Utakmicu su obeležili preoštri startovi, a suđeno je čak 102 minuta kazni, od čega su 76 dobili igrači srpskog predstavnika. Jedini gol viđen je u poslednjoj trećini i to u 58. minutu meča. Strelac je bio Mislav Blagus.

Grubosti su počele u 50. minutu kada je u ogromnoj gužvi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ispred gola neko zakačio golmana Zvezde. Podeljene su čak četiri disciplinske kazne, od čega tri gostima.

U drugom meču posljednjeplasirani Beostar je konačno zabeležio prvu pobedu u Panonskoj ligi. Pobeđena je ekipa Novog Sada koja ima velike finasijske probleme, što je direktno uticalo na ishod meča. Beostar je slavio sa 3:1.

Treći susret, između Partizana i Mladosti odložen je od strane hrvatskog predstavnika zbog gužve u rasporedu, a datum odigravanja još nije poznat.

Već u petak 28.11.2008. nastavlja se borba u Panonskoj ligi. U goste vodećem Partizanu dolazi posljednjplasirani Beostar, dok će Vojvodina kod kuće dočekati šestoplasirani Novi Sad.

Zagreb - Crvena Zvezda 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Beostar - Novi Sad 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)