Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 01.Sep.2010, 13:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Protest novosadskih taksista
NOVI SAD -
Novosadski taksisti počeli su danas protestnu vožnju centralnim gradskim bulevarima i ulicama, jer im, kako ističu, gradska vlast nije ispunila prošlogodišnje zahteve.
Članovi registrovanih taksi udruženja zatražili su ukidanje nelegalnih taksi vozila, hitno ukidanje linijskog taksi prevoza, kao i da izdavanje legitimacije za vozače koji rade duže od 10 godina ne bude uslovljeno polaganjem ispita o poznavanju grada.
Te i druge zahteve, koji su >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << nadležnima u gradu upućeni krajem prošle godine, taksisti su dopunili traženjem ostavke člana Gradskog veća zaduženog za saobraćaj Siniše Bubnjevića, koga smatraju najodgovornijim za teško stanje u novosadskom taksi prevozu.
Član Organizacionog odbora za protest Radoslav Krstić rekao je novinarima da u Novom Sadu ima oko 5.000 taksija, dok je prema njihovoj proceni optimalno oko 1.300 vozila.
Članovi udruženja traže i da grad utvrdi minimalnu cenu taksi usluga, kao i da se obustavi izdavanje novih rešenja za tu delatnost, dok se ne donese odluka o potrebnom broju taksi vozila u tom gradu.
Taksisti su od Železničke stanice krenuli laganom vožnjom Bulevarom oslobođenja, najavljujući da će protesti biti održavani svakog dana od 10 do 18 sati, do ispunjenja njihovih zahteva.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






