Prosvetarima plate veće sedam odsto, policiji, vojsci, lekarima oko pet odsto

Izvor: Radio 021, 30.Okt.2016, 12:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prosvetarima plate veće sedam odsto, policiji, vojsci, lekarima oko pet odsto

Zaposlenima u prosveti plate će biti veće za šest do sedam odsto, dogovoreno je na sastanku Vlade Srbije i Međunarodnog monetarnog fonda.

Na sastanku je dogovoreno i da će u zdravstvu plate biti uvećane za pet odsto, kao i u policiji i u vojsci.

Kako je rekao premijer Aleksandar Vučić, u pregovorima s MMF, koji su bili naporni i duži od očekivanog, nije se išlo s povećanjima ispod pet odsto, pa je isto toliko odlučeno i za plate >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << u kulturi i socijalnoj zaštiti.

"Svima će plate biti povećane između pet i osam odsto i nadamo se da ćemo s ovim povećanjem preći prosečnu platu od 400 evra, a sa sledećim povećanjem idemo još više. Po ovom pitanju sam veoma zadovoljan", naveo je Vučić.

Što se tiče pravosuđa, čeka se izjašnjenje zaposlenih u ovom sektoru da li žele jednokratnu pomoć ili povećanje zarada od oko pet odsto u narednim danima.

Što se tiče penzija, čeka ih u narednih tri do četiri nedelje jednokratna novčana pomoć u iznosu od oko 6.000 dinara, a od 1. januara povećanje na penziju od 1,5 do 1,7 odsto.

"Ovo je bitno zbog onih najsiromašnijih. U 2017. godini nastavljamo s povećanjem penzija i plata, pa će neki imati veće plate nego ikad - poput prosvetara, a neki će se vratiti na stare iznose", naveo je Vučić.

Aranžman sa MMF Srbija ima još godinu dana, nakon čega će "Srbija samostalno donositi svoje odluke".

Autor: 021.rs
Pogledaj vesti o: Vojska Srbije

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.