Izvor: B92, 25.Mar.2009, 16:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prisluškivanje Buturovića po zakonu

Beograd -- Vrhovni sud Srbije odlučio je da transkripti presretnutih razgovora čelnika FK Vojvodina Ratka Buturovića mogu biti korišćeni kao dokaz na suđenju.

Time je uvažena žalba novosadskog okružnog tužioca i ukinuto rešenje Okružnog suda u Novom Sadu i predmet je "vraćen prvostepenom sudu na dalji postupak".

"Vrhovni sud Srbije je ocenio da naredba istražnog sudije (Specijalnog suda u Beogradu) o snimanju telefonskih i drugih razgovora, koja ne sadrži >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << podatke o licu protiv kojeg se mera primenjuje, nije suprotna Zakoniku o krivičnom postupku", navodi se u saopštenju koje je potpisala portparolka Vrhovnog suda Vesna Dabić.

Kaže se i da je "od značaja" to što se naredba o snimanju razgovora odnosi na ljude koji se mogu identifikovati u kasnijem toku postupka i da se "predmet optuženja" odnosi upravo na te ljude i za krivična dela, za koja su, u trenutku izdavanja naredbe, postojali osnovi sumnje da su ih oni počinili.

Okružno tužilaštvo u Novom Sadu podiglo je optužnicu protiv Ratka Buturovića, zvanog Bata Kan Kan, Milana Čabrića, Gorana Kovačića, Mihajla Jeknića i Borislava Kašanskog zbog davanja mita i drugih krivičnih dela, odnosno nameštanja rezultata fudbalskih utakmica.

Buturović je početkom marta podneo ostavku na mesto potpredsednika Fudbalskog kluba Vojvodina zaduženog za sportska pitanja.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.