Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 03.Jun.2009, 18:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prijem za Šerbedžiju kod gradonačelnika Novog Sada
NOVI SAD - U razgovoru gradonačelnika Novog Sada Igora Pavličića i učesnika 54. Sterijinog pozorja izraženo je zadovoljstvo velikim odzivom publike i dobrom organizacijom ovogodišnjeg festivala, saopštio je danas gradonačelnikov kabinet.
Pavličić je u Gradskoj kući primio Radeta Šerbedžiju, Ivana M. Lalića, Dušana LJuštinu, Iva Brešana, Meta Jovanovskog, Lasla Vegela, Borisa Isakovića, Jasnu Đuričić, Gordanu Đurđević-Dimić i Vladimira Kopicla.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<
Zahvalivši umetnicima što su i ove godine doprineli lepoti Sterijinog pozorja, jednog od najznačajnijih pozorišnih festivala u našoj zemlji, gradonačelnik je naglasio da Pozorje povezuje ljude i "čini da se na trenutak udaljimo od užurbane svakodnevice".
U razgovoru je istaknuto da je Petrovaradinska tvrđava, na kojoj je izvedena spektakularna predstava "Kralj Lir" sa Šerbedžijom u naslovnoj ulozi, odličan teatarski prostor koji bi i ubuduće trebalo koristiti u te svrhe.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...











