Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 02.Okt.2008, 10:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Predavanje i film u galeriji Pavle Beljanski
NOVI SAD - Večeras u 19 časova u Spomen-zbirci Pavla Beljanskog viši kustos Muzeja savremene umetnosti i autor izložbe "Pokret u skulpturi / Skulptura u pokretu" mr Rajka Bošković održaće predavanje pod nazivom „Poimanje akta u savremenoj umetnosti".
Predavanje se odnosi na razmatranje pojma akt i njegove predstave u savremenoj umetnosti, sa kratkim osvrtom na fenomen nagosti u umetnosti kroz istoriju.
Sa posebnim naglaskom biće razmotrene predstave >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << akta u vajarstvu 20. veka na primerima iz postavke gostujuće izložbe i kolekcije Beljanskog, na delima Sretena Stojanovića, Rista Stijovića, Petra Palavičinija, Borisa Anastasijevića, Vladete Petrića i drugih.
Nakon predavanja biće prikazan polučasovni dokumentarni film o vajaru Sretenu Stojanoviću. Film „Sreten Stojanović", reditelja Mike Miloševića, pripada serijalu „Slikari i vajari" iz produkcije Televizije Beograd.
O znamenitom vajaru u filmu govori eminentni istoričar umetnosti dr Lazar Trifunović, takođe autor scenarija.
Ulaz je slobodan.
Radno vreme Spomen-zbirke Pavla Beljanskog:
sredom i nedeljom od 10 do 18 časova
četvrtkom od 13 do 21 čas (ulaz besplatan)
Ponedeljkom i utorkom zatvoreno. Uz najavu postoji mogućnost postavljanja rampe za hendikepirana lica.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Predavanje o aktu
Izvor: Arte, 01.Okt.2008, 14:37
U četvrtak, 2. oktobra u 19h u Spomen - zbirci Pavle Beljanski u Novom Sadu održaće se predavanje na temu: Poimanje akta u savremenoj umetnosti. Predavač je mr Rajka Bošković, kustos Zbirke skulptura Muzeja savremene umetnosti u Beogradu.





