Izvor: B92, 30.Jun.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Popović: "Crne tačke" Pančevo i Novi Sad
Beograd -- Savetnik predsednika Vlade Srbije za ekologiju Srđa Popović označio je "crnim" ekološkim tačkama u Srbiji i Vojvodini Pančevo i Novi Sad. On je izrazio nadu da će uz sedam međunarodnih projekata, pomoć Ujedinjenih nacija, lokalnih samouprava i Vlade loša ekološka situacija u tim gradovima biti poboljšana. "Glavni ekološki zadatak Pančeva je kvalitetno osmatranje vazduha, posebno u južnoj industrijskoj zoni, gde je situacija katastrofalna", rekao je Popović. On je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dodao da je "crna" ekološka tačka i Novi Sad zbog problema s Rafinerijom nafte koja je tokom NATO-bombardovanja pretrpela teška oštećenja koja bi mogla ugroziti izvorište pitke vode. "Novi Sad, UN i međunarodna ekološka organizacija UNEP završavaju takozvanu hidrauličnu barijeru, tako da bi izvorište trebalo da bude zaštićeno, a svako zagađenje sprečeno", istakao je Popović.







