Izvor: Danas, 16.Dec.2010, 17:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Politika je jedna velika...
„Prijatelji stari, gdje ste, pamtite li ove zvuke? Ko zna gdje su dani ti kad smo sretni bili mi? Nije lako kad si sam, ja to znam...“ pevanjem ovih stihova započela je konferenciju za štampu hrvatska pevačica Tereza Kesovija koja će posle tačno dve decenije ponovo održati koncerte u Novom Sadu (22. januar SPENS) i Beogradu (23. januar Sava centar). Naglašavajući da u Srbiju dolazi „s ljubavlju“ i „otvorene duše i srca“, iako je pre manje od godinu dana izjavljivala da neće nikada ponovo pevati na ovim prostorima, hrvatska pevačica nevoljno je odgovarala na pitanja u vezi sa onim što je ranije govorila. U njeno ime reč je često uzimao i ambasador Hrvatske u Beogradu, Željko Kuprešak, naglašavajući da „Tereza nije političar i da je ovde zbog muzike“.
Kesovija u Srbiji sa porukama ljubavi i mira
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 16.Dec.2010
BEOGRAD -..Poznata hrvatska pevačica Tereza Kesovija, koja će održati dva koncerta, 22. januara na "Spensu" u Novom Sadu i 23. januara u beogradskom Sava centru, izjavila je danas da je odlučila da posle dužeg vremena i ratova na prostoru bivše Jugoslavije dođe u Srbiju zbog ljudi koji je vole...










