Poginule 22 osobe na pijaci u Pakistanu

Izvor: Radio 021, 21.Jan.2017, 17:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poginule 22 osobe na pijaci u Pakistanu

U eksploziji bombe na pijaci u mestu Parašinar, u pretežno šiitskom regionu Kuram u Pakistanu, poginule su 22 osobe, a više od pedeset je povređeno.

Odgovornost za napad, do koga je došlo u trenutku kada je pijaca bila puna, preuzela je zabranjena militantna grupa Lašker e Džangvi, koja je i ranije napadala šiitsku manjinu.

"Ovo je bilo naše delo, u saradnji sa Šarjar grupom Mahsuda Talibana", rekao je portparol militanta Ali Sufjan.

Lekar >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << u glavnoj bolnici u Parašinaru rekao je da je 15 teško ranjenih ljudi prebačenih u bolnicu posle eksplozije umrlo, dok su bili zbrinjavani. On je rekao da je nekoliko ranjenh u teškom stanju i da ih prevoze u druge bolnice radi bolje nege.

Parašinar je glavni grad plemenske oblasti Kuram, blizu granice sa Avganistanom, gde poslednjih godina jača aktivnost esktremista, uprkos velikoj operaciji pakistanske vojske.

Autor: Beta

Nastavak na Radio 021...



Povezane vesti

(VIDEO) BOMBAŠKI NAPAD U PAKISTANU: U eksploziji na pijaci poginule 22 osobe!

Izvor: Kurir, 21.Jan.2017

...Odgovornost za napad, do koga je došlo u trenutku kada je pijaca bila puna, preuzela je zabranjena militantna grupa Lašker e Džangvi, koja je i ranije napadala šiitsku manjinu.."Ovo je bilo naše delo, u saradnji sa Šarjar grupom Mahsuda Talibana", rekao je Asošijejted presu (AP) portparol militanta...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.