Izvor: Radio 021, 21.Jan.2017, 17:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Poginule 22 osobe na pijaci u Pakistanu
U eksploziji bombe na pijaci u mestu Parašinar, u pretežno šiitskom regionu Kuram u Pakistanu, poginule su 22 osobe, a više od pedeset je povređeno.
Odgovornost za napad, do koga je došlo u trenutku kada je pijaca bila puna, preuzela je zabranjena militantna grupa Lašker e Džangvi, koja je i ranije napadala šiitsku manjinu.
"Ovo je bilo naše delo, u saradnji sa Šarjar grupom Mahsuda Talibana", rekao je portparol militanta Ali Sufjan.
Lekar >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << u glavnoj bolnici u Parašinaru rekao je da je 15 teško ranjenih ljudi prebačenih u bolnicu posle eksplozije umrlo, dok su bili zbrinjavani. On je rekao da je nekoliko ranjenh u teškom stanju i da ih prevoze u druge bolnice radi bolje nege.
Parašinar je glavni grad plemenske oblasti Kuram, blizu granice sa Avganistanom, gde poslednjih godina jača aktivnost esktremista, uprkos velikoj operaciji pakistanske vojske.
Autor: Beta
(VIDEO) BOMBAŠKI NAPAD U PAKISTANU: U eksploziji na pijaci poginule 22 osobe!
Izvor: Kurir, 21.Jan.2017
...Odgovornost za napad, do koga je došlo u trenutku kada je pijaca bila puna, preuzela je zabranjena militantna grupa Lašker e Džangvi, koja je i ranije napadala šiitsku manjinu.."Ovo je bilo naše delo, u saradnji sa Šarjar grupom Mahsuda Talibana", rekao je Asošijejted presu (AP) portparol militanta...












