Izvor: Radio 021, 24.Apr.2018, 07:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Podigao spomenik SS-u u Francuskoj, pokrenuta istraga
Nemačko tužilaštvo saopštilo je da je pretreslo dom muškarca osumnjičenog u istrazi o spomeniku nacističkoj SS diviziji u Francuskoj.
Istraga koju sprovode vlasti u Francuskoj bila je pokrenuta zbog spomenika kojim se odaje počast 17. diviziji tenkovske pešadije Šucštafela, a koji je navodno bio podignut u januaru, na privatnom posedu u blizini istočnog francuskog sela Volminster.
Nemac koji živi u nemačkom gradu Pitlingenu kod granice sa Francuskom, identifikovan >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << samo kao "K", je vlasnik tog poseda.
Tužioci u nemačkom gradu Sarbirkenu saopštili su da je njegov dom pretresen u ponedeljak i da su dokazi zaplenjeni, a oni sada moraju da odluče koji će dokazi biti predati Francuskoj.
Autor: Srna







