Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 03.Feb.2009, 15:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Počinju pripreme za osnovce - preko interneta
NOVI SAD - Novosadski veb sajt "Webinar.co.rs" daje besplatna predavanja u februaru za pripremu za kvalifikacione ispite za upis u srednje škole iz Srpskog jezika i književnosti i Matematike za po tri najbolja učenika osmog razreda svake škole u Srbiji. Ovim putem pozivaju se škole da preko sajta pošalju podatke o najboljim učenicima.
Pored toga veb sajt www.webinar.co.rs obezbedio je i ostalim učenicima pet besplatnih priprema iz Srpskog jezika i književnosti >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i Matematike, koja se mogu naći na pomenutoj adresi.
U subotu 7. februara učenici će moći besplatno i direktno da prate pripreme iz srpskog jezika, koje počinju u 11 sati i iz matematike, sa početkom u 13 sati.
Pripreme će se održavati na sajtu, putem on-line predavanja koja će držati stručni predavači sa velikim iskustvom. Pored toga što će pratiti predavanja, učenici će imati mogućnost i da komuniciraju sa predavačima, da im postavljaju pitanja i da preuzimaju prateći materijal, na osnovu kojeg će moći samostalno dalje da vežbaju gradivo.
Postavljena predavanja su prva u nizu planiranih do poslednjeg dana pred prijemne ispite, a učenici će dobiti kalendarski raspored, tako da će na vreme moći da isplaniraju kada će koji deo gradiva vežbati uz pomoć sajta webinar.co.rs.
Zbog toga što predstavlja elegantan, atraktivan i efikasan način edukacije koji omogućava podučavanje velikog broja korisnika, veb sajt "Webinar.co.rs" dobio je posebno priznanje od strane Jedinstvenog informatičkog saveza Srbije (JISA), u okviru takmičenja „Diskobolos 2008" na kojem je u decembru u Beogradu učestvovalo preko 300 informatičkih projekata iz zemlje i inostranstva.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...










