Počelo uklanjanje ambrozije

Izvor: Radio 021, 25.Jun.2018, 15:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počelo uklanjanje ambrozije

Akciju suzbijanja ambrozije Gradsko zelenilo započelo je krajem prošle nedelje.

Programom je obuhvaćeno 9,5 miliona kvadratnih metara korovskih površina.

Do sada je košenjem ovaj alergen uklonjen sa 12.000 m2, a u radu se nalazi još 7.000 kvadrata. U pitanju su površine u Кaću, Budisavi, Šangaju, na Novom naselju, Ribarskom ostrvu i Telepu.

Akcija će, kao i svake godine, trajati do početka oktobra, poručuju iz "Gradskog zelenila". Monitoring prigradskih >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << naselja obavlja Poljoprivredni fakultet u Novom Sadu, dok je za površine u gradu zadužen Departman za biologiju Prirodno-matematičkog fakulteta. Nadzor je poveren Gradskoj upravi za građevinsko zemljište i investicije.

Autor: 021.rs

Nastavak na Radio 021...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.