Izvor: Novine novosadske, 08.Jul.2012, 23:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pazite se kvarljivih namirnica
Neprestane tropske vrućine poslednjih nedelja utiču na to da se pojedine namirnice lako i brzo kvare, čak i u rashladnim uređajima.
Veliki problem može da predstavlja prodaja mleka, mlečnih proizvoda, mesnih prerađivana i jaja pod neadekvatnim uslovima, pa je zbog toga naročita pažnja poslednjih dana usmerena na pijace.
Građanima se preporučuje da lako kvarljive namirnice, poput mleka, mlečnih proizvoda, mesa, jaja, ribe i slično ne kupuju na otvorenim i neobezbeđenim lokacijama, >> Pročitaj celu vest na sajtu Novine novosadske << jer one mogu da naruše zdravstveno stanje ukoliko nisu bakteriološki ispravne. Pod ovakvim okolnostima nadležni sanitarni i veterinarski inspektori zabranjuju i kontrolišu prodaju takvih namirnica na pijaci.
Nastavak na Novine novosadske...










