Izvor: Radio 021, 12.Okt.2016, 11:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Novi Meksiko: Devojka poginula surfujući na kolima
U Farmingtonu u Novom Meksiku, u nedelju je poginula 21-godišnja devojka prilikom surfovanja na automobilu.
Vilberta Becenti je stajala na vozilu dok je vozač jurio kolovozom južno od Farmingtona. Becenti je za vreme opasne igre bila pijana, a još se ispituje da li je vozač takođe bio pod uticajem opojnih sredstava.
USA Today podseća kako je prošlog meseca 14-godišnjakinja pala s automobila i zadobila teške povrede glave, ali očekuje se da će se oporaviti. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << Mladić od 17 godina, koji je u aprilu pao s automobila, takođe je jedva preživeo. Endru Grin je pri padu toliko ozbiljno povredio glavu da su doktori bili primorani da mu odstrane deo lobanje i stave ga u indukovanu komu na jesec dana.
Smrt Vilberte Becenti je samo jedan od nekoliko slučajeva smrti zbog surfovanja na automobilu ove godine u SAD-u. Reč je o dosta specifičnom američkom fenomenu koji je sjajno prikazan u Tarantinovu filmu "Death proof".
Autor: 021.rs

















