Izvor: Radio 021, 26.Mar.2018, 09:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nemački grad postavio semafore sa likom Karla Marksa
Dom nemačkog filozofa i uticajnog komunističkog mislioca Karla Marksa proslavlja dvesta godina od njegovog rođenja – na semaforima.
Autor "Manifesta Komunističke partije" rođen je 5. maja 1918. godine u Triru, u zapadnoj Nemačkoj, gde je živeo do sedamnaeste godine. U ovom gradu su početkom nedelje postavljeni novi semafori sa Marksovim likom koji menja boje.
"Trir svetli za Marksa", kaže gradonačelnik Volfram Lejbe.
Novi niz semafora će >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << biti postavljen u blizini Marksove rodne kuće i muzeja.
Godišnjica Marksovog rođenja je izazvala polemike u Triru nakon što su gradske vlasti prošle godine prihvatile bronzani spomenik filozofa od kineskih vlasti. Ovaj spomenik bi trebalo da bude postavljen u maju, ali protivnici kažu da slavljenje Marksa baca u senku patnje pod komunističkim režimima u 20. veku.
Autor: BBC News Serbian









