Nema otpuštanja bez stava sindikata

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Sep.2009, 19:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nema otpuštanja bez stava sindikata

NOVI SAD - Vlada Srbije ne može da donosi odluke o otpuštanju radnika bez stava sindikata, ocenjeno je na sednici Gradskog veća Saveza sindikata Novog Sada povodom najavljene racionalizacije u državnim institucijama.

Ukoliko mišljenje sindikata ne bude uvažavano biće protesta na ulicama, dodaju u sindikatu.

Pripremila novinarka Radio Novog Sada Jasmina Dabić.

Sindikati društvenih delatnosti i državnih organa zatražili su hitan i neodložan sastanak s premijerom Mirkom Cvetkovićem, kako bi bili upoznati sa planom za smanjenje broja zaposlenih u javnom sektoru, potvrdio je predsednik Sindikata obrazovanja Srbije Branislav Pavlović.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.