Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Sep.2009, 19:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nema otpuštanja bez stava sindikata
NOVI SAD - Vlada Srbije ne može da donosi odluke o otpuštanju radnika bez stava sindikata, ocenjeno je na sednici Gradskog veća Saveza sindikata Novog Sada povodom najavljene racionalizacije u državnim institucijama.
Ukoliko mišljenje sindikata ne bude uvažavano biće protesta na ulicama, dodaju u sindikatu.
Pripremila novinarka Radio Novog Sada Jasmina Dabić.
Sindikati društvenih delatnosti i državnih organa zatražili su hitan i neodložan sastanak s premijerom Mirkom Cvetkovićem, kako bi bili upoznati sa planom za smanjenje broja zaposlenih u javnom sektoru, potvrdio je predsednik Sindikata obrazovanja Srbije Branislav Pavlović.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






