Izvor: B92, 31.Mar.2003, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Ne bojim se 'novosadizacije' Beograda"

Novi Sad -- Premijer Srbije Zoran Živković izjavio je da se "ne boji 'novosadizacije' Beograda". "Ni premijer nije iz Beograda, pa ni na čelu pravosudnih organa ne moraju nužno da budu Beograđani", rekao je on odgovarajući na pitanje lista "Mađar so" da li se, posle imenovanja novosadskih kadrova za vršioce dužnosti predsednika Republičkog tužilaštva i Vrhovnog suda Srbije plaše 'novosadizacije' glavnog grada. Živković je dodao da i ti primeri dokazuju da je mnogo više onih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << snaga koje spajaju, nego što su snage koje priželjkuju rastakanje Srbije. "Ne bojim se toga što Nenad Čanak otvoreno kaže da je njegova stranka autonomaška, jer kao gradonačelnik Niša, boreći se za prava lokalne samouprave, bio sam veći autonomaš od njega", rekao je Živković, zaključujući da "to nije problem, jer se borimo za podelu odgovornosti, a ne za podelu vlasti".

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.