Muzikom protiv desničara u Kemnicu

Izvor: Radio 021, 04.Sep.2018, 10:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Muzikom protiv desničara u Kemnicu

U znak protesta protiv neonacističkog nasilja, u nemačkom gradu Kemnicu održan je koncert pank i hip-hop bendova.

Koncert podrške migrantima, održan na gradskom trgu, privukao je desetine hiljada uglavnom mladih ljudi. Slogan koncerta je "Nas je više", čime su oganizatori želeli da privuku veći broj ljudi nego što ih je bilo na protestima desničara.

Prema njihovim rečima, ovim koncertom želeli su da pokažu da "u Kemnicu nema mesta za naciste". Sa koncerta >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << su poslate poruke protiv rasizma, mržnje i antiimigrantskih osećanja.

Nastupale su uglavnom levičarske rok grupe, a podršku koncertu dao je preko društvenih mreža i nemački predsednik Štajnmajer. To je izazvalo osude iz redova Hrišćansko demokratske unije kancelarke Merkel, jer jedna od tih grupa u svojim tekstovima poziva na nasilje protiv policije.

Inače, ukupno 10.000 ljudi učestvovalo je u nedelju u protestima desničara i levičara u Kemnicu, koji su se, kao i prethodnih dana, završili sukobima rivalskih grupa u kojima je povređeno 18 osoba, saopštila je policija u tom nemačkom gradu. U međuvremenu, nemačke vlasti su najavile da će pojačati prismotru nad ultradesničarskom Alternativom za Nemačku (AfD), zbog zabrinutosti da sarađuju sa ekstremističkim grupama.

Neredi u Kemnicu traju već duže od nedelju dana, odnosno od ubistva Nemca za koje su osumnjičena dvojica migranata.

Autor: Dojče vele

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.