Izvor: Radio 021, 07.Okt.2020, 09:31
Muškarac napadnut u centru Novog Sada, policija se ne oglašava
Muškarac nepoznatog godišta napadnut je sinoć oko 21 čas na Trgu galerija.
Kako je za 021 potvrđeno u novosadskoj Hitnoj pomoći, njihova ekipa je intervenisala po pozivu policije, kada je napadnuti muškarac već bio u policijskoj stanici. Lekari Hitne su utvrdili da je on zadobio lakše povrede i zbrinuli su ga na licu mesta.
Prema pisanju pojedinih medija, u pitanju je taksista, a napalo ga je više osoba, navodno u alkoholisanom stanju, i pri tome su mu oštetili >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << vozilo.
Policija se nije oglašavala u vezi sa ovim slučajem.
Takođe, policija se nije oglasila ni u vezi sa još dva incidenta koja su se juče navodno dogodila u Novom Sadu.
Prvi inciedent se dogodio oko 12 časova u Ulici Momčila Tapavice na Novom naselju. Tridesetjednogodišnji muškarac napao je dve devojke. On im je uz psovke naneo lakše telesne povrede, a policija ga je ubrzo uhapsila.
Oko 18 časova u jedan kiosk brze hrane kod Futoške pijace upao je mladić i pretio radnicama da će ih ubiti. One su pozvale policiju koja je ubrzo uhapsila nasilnika.
Inače, problem neoglašavanja novosadske policije nedavno je posebno došlo u žižu javnosti kada je reagovala tek nakon što se u javnosti pojavio snimak brutalnog prebijanja muškarca ispred kladionice u Jevrejskoj ulici.
Incident, za koji je glavni osumnjičen Ivan Kontić, Nikšićanin koji je i dalje u bekstvu, pokrenuo je prepucavanje novosadske policije odnosno MUP-a sjedne strane, i tužilaštava s druge, oko toga ko je napravio propust u radu. Ubrzo je smenjen načelnik novosadske policije i postavljen novi. Međutim, i u ovom slučaju je MUP ćutao i nikada nije odgovorio na pitanja 021 da li je do ove smene došlo upravo zbog slučaja Kontić.
Praksa neoglašavanja nastavila se i pod novim načelnikom.
Autor: 021
Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.



