Milion ljudi umrlo od side 2016.

Izvor: Radio 021, 20.Jul.2017, 23:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Milion ljudi umrlo od side 2016.

Prošle godine od side je u svetu umrlo milion ljudi, što je upola manje nego 2005. kada je ova bolest odnela skoro dva miliona života, saopštile su Ujedinjene nacije.

Ne samo da opada broj novoinficiranih ovim virusom, kao i smrtnih slučajeva, već se više ljudi nego ikad leči, navodi se u izveštaju uoči naučne konferencije o sidi koja se otvara u nedelju u Parizu.

"U 2016, 19,5 miliona od 36,7 miliona ljudi koji žive sa virusom HIV imalo je pristup lečenju", >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << navela je agencija UNAIDS.

Virusom HIV inficirano je ukupno 76,1 miliona ljudi od izbijanja epidemije osamdesetih godina. Oko 35 miliona ljudi je umrlo od tada.

Autor: Tanjug

Nastavak na Radio 021...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.