Masovni protest žena u Venecueli protiv socijalističke vlasti

Izvor: Radio 021, 07.Maj.2017, 08:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Masovni protest žena u Venecueli protiv socijalističke vlasti

Hiljade žena demonstrirale su juče u glavnom gradu Venecuele protiv socijalističke vlade te zemlje, na skupu koji je opozicija nazvala "Ženski marš protiv represije".

Žene su na glavne ulice bogatog istočnog dela Karakasa izašle u belim majicama, karakterističnim za protivnike venecuelanskog predsednika Nikolasa Madura, udarale su u tiganje, pevale državnu himnu i skandirale: "Ko smo mi? Venecuela! Šta želimo? Slobodu!"

U vreme ženskog marša lokalni mediji >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << su objavili snimak rušenja statue Madurovog prethodnika, pokojnog Uga Čavesa, na zapadu Venecuele.

Neke od žena imale su na sebi opremu za zaštitu od suzavca i gumenih metaka, dok su druge bile u toplesu. U opremi za razbijanje demonstracija, policija je zauzela glavne puteve u Karakasu, što je činila i prethodnih pet nedelja, tokom kojih je u sukobima policije i demonstranata poginulo više od 30 ljudi.

Vlada Venecuele planira da održi ženski kontra marš u centru Karakasa.

Mediji su javili da su statuu Čaveza uništili studenti, gnevni zbog nestašica hrane, inflacije, široko rasprostranjenog nasilja i kriminala koji diktira život u Venecueli.

Protesti koji se duže od mesec dana održavaju gotovo svakodnevno ne pokazuju znake slabljenja, a neke žene su na današnjem maršu prilazile vojnicima, nudile im suncokrete i pozivale ih da stanu na njihovu stranu. Jedna žena ih je pitala "šta će reći svojoj deci jednog dana".

Nemiri su izbili početkom aprila zbog u međuvremenu povučene odluke Vrhovnog suda da preuzme ovlašćenja Parlamenta, u kojem opozicija ima većinu, ali su postali način da ljudi izraze nezadovoljstvo zbog katastrofalne situacije u zemlji.

Autor: Beta

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.