Izvor: Radio 021, 18.Maj.2016, 22:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
LE: Sevilja piše istoriju, treća titula uzastopno
Fudbaleri Sevilje pobedili su Liverpul u finalu Lige Evrope rezultatom 3:1 na "Sent Jakob parku" u Bazelu, pa su tako po treći put uzastopno osvojili ovo takmičenje.
Golove za Sevilju postigli su Gameiro u 46. i Koke u 64. i 70. minutu utakmice. Utešni gol za Liverpul postigao je Danijel Staridž u 35. minutu.
Ovom pobedom Sevilja je TREĆI PUT ZAREDOM OSVOJILA LIGU EVROPE, a ovo im je ukupno peta titula u ovom takmičenju. Takođe, Andalužani >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << će sledeće sezone direktno igrati u grupnoj fazi Lige šampiona.
TOK MEČA
Sevilja je u početnoj fazi utakmice imala više loptu u svojim nogama, ali nije uspela da konkretnije zapreti Englezima. Najbliži golu bio je Kevin Gameiro kada je makazicama pokušao da matira Minjolea, ipak, lopta je prošla pored stative.
S druge strane, Liverpul je preko, može se reći preporođenog Danijela Staridža, nekoliko puta pripretio Špancima. Vodeći gol za Liverpul postigao je Danijel Staridž u 35. minutu utakmice. On je primio loptu od Kutinja u šesnaestercu Andalužana, sačekao je koji trenutak, a onda je spoljnim delom stopala poslao loptu u dalji ugao golmana Sorie. Nakon vodećeg gola bilo je još nekoliko pokušaja, ali je rezultat ostao nepromenjen.
Treba pomenuti i da je Liverpul u prvom delu igre oštećen, možda i za dva jedanaesterca. Igrači Sevilje su tri puta igrali rukom u svom kaznenom prostoru, ali sudija Erikson ništa nije svirao.
Nisu bolje mogli da zamisle Andalužani start drugog poluvremena. Izjednačujući gol za Sevilju postigao je Kevin Gameiro u 46. minutu. Mariano je prošao po desnoj strani, oštro je zavrnuo u peterac Liverpula, a tamo je Gameiro samo postavio nogu i doneo izjednačenje.
Isti igrač imao je šansu par minuta kasnije da donese i predost "blankorohosima". Neverovatan promašaj zabeležio je Gameiro u 61. minutu, odnosno Minjole odbranu. Uspeo je golman Liverpula da odbrani situaciju jedan na jedan i tako ostavi svoj tim u igri.
Međutim, urodio je plodom pritisak Sevilje. Prednost Sevilji doneo je Koke u 64. minutu. Izveli su igrači Emerija odličnu akciju, Vitolo je poneo loptu kroz sredinu, na kratko je uspeo da ga zaustavi Lovren, ali je onda na uštopovanu loptu naleteo Koke i poslao je u donji levi ugao Minjolea za veliki preokret. I u nastavku je španska ekipa bila konkretniji rival, a igra Liverpula iz prvog poluvremena nije mogla da se primeti.
Tačku na utakmicu stavio je Koke u 70. minutu utakmice. Lopta se od Kutinja srećno odbila do Kokea, koji je bio sam na desetak metara od gola Minjolea. Nije mnogo oklevao igrač Sevilje, šutirao je silovito ka golu, a golman Liverpula je uspeo samo da zakači loptu koja mu je završila iza leđa.
Nisu se Englezi predavali, pojačali su tempo i preuzeli inicijativu, dok je Sevilja vrebala šansu iz kontre. Do kraja nije bilo većih uzbuđenja, a Sevilja je opravdala epitet "specijalista" za Ligu Evrope.
Autor: D.Đ.









