Kečap dobar protiv holesterola

Izvor: Radio 021, 21.Apr.2017, 18:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kečap dobar protiv holesterola

Kečap nije samo ukusan dodatak picama i drugim testima, već i sastojak koji u priličnoj meri deluje na povišeno prisustvo holesterola.

Samo nekoliko kapi kečapa uz doručak i ručak ili dve čaše soka od paradajza popijene tokom dana, znatno će smanjiti nivo lošeg holesterola, tvrde naučnici finskog Univerziteta u Oulu.

Do ovog zaključka došli su na osnovu tronedeljnog istraživanja na dobrovoljcima sa visokim holesterolom.

Kečap ili sok od paradajza >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << davan im je da bi smanjili rizik od srčanog i moždanog udara. Posle tri nedelje, ustanovljeno je da se ukupan nivo holesterola smanjio za šest procenata, a lošeg, koji je posebno analiziran, čak za 13 odsto.

Autor: Novosti

Nastavak na Radio 021...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.