Izvor: B92, 20.Dec.2010, 17:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Isti scenario za dve pljačke
Priština, Novi Sad -- Dve maskirane i naoružane osobe opljačkale su filijalu banke "NLB Priština" u Peći, odnevši blizu 70.000 evra, sopštila je kosovska policija.
Pljačka se dogodila u ekspozituri banke na carinskom terminalu u Peći, a policija traga za pljačkašima.
Pljačkaši su bili naoružani automatskom puškom AK -47 i pištoljem. Policija je navela da su pljačkaši odneli 69.956 evra i da su oštetili opremu za snimanje u banci.
U blizini >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << banke, policija je otkrila vozilo marke "folksvagen” u kojem je pronašla oko 2.000 evra.
Vlasnik vozila je ispitan i određen mu je pritvor, a traganje za razbojnicima je u toku.
Opljačkana filijala Erste banke u Novom Sadu
I u Novom Sadu se desila pljačka koju su, takođe, izvršile dve maskirane osobe.
Opljaškana je filijala Erste banke, a nepoznati počinioci odneli su veću količinu novca, saopštila je policija.
Policija je saopštila da intenzivno traga za izvršiocima.













