Hamilton pobednik Velike nagrade Nemačke

Izvor: Radio 021, 31.Jul.2016, 16:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vozač Mercedesa, Britanac Luis Hamilton pobednik je Velike nagrade Nemačke u Formuli 1, na stazi Hokenhajm.

Aktuelnom šampionu ovo je bio šesti trijumf u poslednjih sedam trka ove sezone, a do ukupno 49. pobede u karijeri stigao je zahvaljujući odličnom startu, posle kojeg je preuzeo vodeću poziciju koju do kraja nije ispuštao.

Njegov klupski kolega Niko Rozberg, koji je startovao sa pol pozicije, već na startu trke pao je na četvrto mesto na kojem je i završio >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << trku. Drugo mesto zauzeo je Danijel Rikardo iz Red Bula, dok je treći bio njegov timski kolega Maks Ferstapen.

Iza njih trku su završili vozači Ferarija Sebastijan Fetel i Kimi Raikonen. Sedmo mesto zauzeo je vozač Fors Indije Niko Hikenberg, dok su iza njega trku završili DŽenson Baton (Meklaren), Valteri Botas (Vilijams) I Serhio Peres (Fors Indija).

U generalnom plasmanu, Hamilton vodi sa 217 bodova, 19 više od timskog kolege Nika Rozberga.

Ovogodišnji šampionat Formule 1 nastavlja se Velikom nagradom Belgije 28. avgusta.

Autor: Tanjug

Nastavak na Radio 021...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.