Frum treći put osvojio Tur de Frans

Izvor: Radio 021, 24.Jul.2016, 20:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Frum treći put osvojio Tur de Frans

Britanski biciklista Kristofer Frum pobedio je na ovogodišnjoj Trci oko Francuske, što mu je treći trijumf na najprestižnijoj bicikističkoj trci na svetu, a drugi uzastopni.

Vozač ekipe Skaj je na Tur de Fransu trijumfovao i 2013. i 2015. godine.

On je ujedno postao i prvi britanski biciklista koji je tri puta pobeđivao na Tur de Fransu, a tek osmi, ne računajući Lensa Armstronga, koji je osvojio tri ili više titula na Turu.

Frum je, takođe, i prvi biciklista koji je uspeo da odbrani titulu još od 1995. godine kada je to uradio Migel Indurain.

Autor: Beta

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.